Agnieszka Sieńko

Zawód radcy prawnego wykonuje od 2006 r. Główną specjalizacją Mecenas Agnieszki Sieńko jest medycyna. Kolejne to ubezpieczenia społeczne i prawo pracy. Ostatnio odnalazła się w funkcji obrońcy w postępowaniu karnym.

Paulina Sosnowicz

O mnie

Jak sama o sobie mówi, jest jak Bogumił Niechcic z Nocy i Dni, który każdą piędź ziemi pazurami z ugoru wyrwał. Doświadczenie zawodowe oraz własne przeżycia zawiodły ją w obszary dotykające człowieka jako takiego. Skończyła podyplomowe studia z zakresu coachingu, w ramach SWPS odbyła podyplomowe studia z Kryzysu i Interwencji Kryzysowej. Jest w trakcie zdobywania akredytacji Europejskiej Organizacji Coachingu i Mentoringu, Zdobywa także akredytację Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego, jest Konsultantem Kryzysowym. Pracuje z ludźmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Jest także propagatorką zdrowego podejścia do pracy zawodowej – na łamach Przeglądu Radcowskiego napisała ostatnio felieton o podejściu do zawodu.

Jej zamiłowanie do edukacji zaowocowało jeszcze ukończeniem szkoły NLP, zdobyciem dyplomu trenera biznesu. Ma ponad 10-letnie doświadczenia w pracy akademickiej. Chętnie realizuje przedsięwzięcia dydaktyczne – realizuje szkolenia dla Kolegów w naszej Izbie, uczestniczy w projektach realizowanych przez Samorząd Zawodowy Lekarzy, aktywnie edukuje środowiska medyczne – Pielęgniarek i Położnych, Fizjoterapeutów, Ratowników Medycznych. Napisała kilka książek z zakresu prawa medycznego oraz niezliczoną liczbę artykułów, w tym do prasy naukowej.

Praca z Samorządem Zawodowym Radców Prawnych stanowi dla Agnieszki przyjemność po pracy. Włączyła się aktywnie w inicjatywy związane z promocją zawodu. Jej planami i marzeniem jest wsparcie Samorządu i nowej Dziekan OIRP Pauliny Sosnowicz w pracy na rzecz podnoszenia kultury zawodu wśród młodego pokolenia Radców oraz praca z Kobietami Radcami.

Autorskim Projektem Agnieszki jest uruchomienie miejsca, w którym każdy radca prawny może przedyskutować aspekty relacji z klientem, uzyskać wsparcie w pracy z tymi klientami, którzy niosą ze sobą szczególnie ciężkie i trudne doświadczenia osobiste. Radca musi bowiem zachować zimny osąd spraw z jednoczesnym przekonaniem klienta, że właśnie znajduje najlepszą pomoc.
Agnieszka poza byciem radcą prawnym jest technikiem budownictwa. Zupełnie hobbistycznie projektuje wnętrza. Dawno temu jeździła konno, ale po upadu z konia skutkującego złamaniem kręgosłupa zamieniła cztery nogi konia na dwa koła roweru. Kocha samodzielnie jazdy rowerem po pięknych okolicach Wrocławia. Dobrze gotuje i piecze najlepszą na świecie szarlotkę. Inspiracją do życia jest nad wyraz silny i pełen wigoru 88 letni Tata Agnieszki.  Agnieszka ma także – niestety – silny nałóg. Dzień bez kawy jest dniem straconym.