Agnieszka Superson-
Winkowska

Profesjonalizm

Pragmatyzm

Bezpośredniość

„Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe”

Paulina Sosnowicz

O mnie

Jestem radcą prawnym od 2014 roku, jednakże praktykę zawodową rozpoczęłam już po pierwszym roku studiów prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, tj. w roku 2002.

W ciągu ponad osiemnastu lat pracy zawodowej zdobywałam doświadczenie w kancelariach i przedsiębiorstwach zarówno w kraju, jak i za granicą, w systemie prawa common law, współpracując m.in. z kancelariami z tzw. top five zarówno w Polsce, jak i za granicą (w Irlandii). Od ponad pięciu lat jestem wspólnikiem i partnerem zarządzającym w kancelarii KSW Legal Kapułka & Superson-Winkowska Spółka Partnerska Radców Prawnych we Wrocławiu.

W ramach pracy zawodowej specjalizuję się w obsłudze małych, dużych i średnich przedsiębiorstw sektora prywatnego oraz publicznego, w szczególności w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa spółek handlowych oraz prawa pracy, jak również w prowadzeniu sporów sądowych. Posiadam doświadczenie w prawie konkurencji, prawie telekomunikacyjnym oraz prawie autorskim i prawie własności przemysłowej. Zajmuję się także zagadnieniami z zakresu ochrony danych osobowych oraz prawem cudzoziemców. Ze względu na fakt obsługi przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, na co dzień prowadzę doradztwo prawne w języku polskim oraz języku angielskim.

Współprowadzona przeze mnie kancelaria świadczy także usługi prawne na rzecz osób fizycznych w zakresie szeroko pojętego prawa rodzinnego oraz prawa karnego.

Ponadto od kilku lat jestem wpisana na listę Mediatorów Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu oraz listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, a co za tym idzie, prowadzę również mediacje sądowe.

Oprócz aktywności stricte zawodowych angażuję się w życie samorządu radców prawnych poprzez aktywne wspieranie działań Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, a przede wszystkim poprzez wykonywanie od września 2016 r. funkcji Sędziego Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Jestem absolwentką stacjonarnych studiów prawa na wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dwuletniego studium University of Cambridge – Institute for Continuing Education w zakresie prawa common law oraz prawa Unii Europejskiej. Odbyłam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.