EWELINA MIŚKO-PAWŁOWSKA

Radca prawny, trener aspektów prawnych, mediator, twórczyni i redaktor naczelna portalu prawokobiet.pl

Paulina Sosnowicz

O mnie

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada ponad 16-letnie praktyczne doświadczenie w windykacji. W latach 2003-2015 współpracowała ze spółką publiczną z branży windykacyjnej, jako in-house lawyer zarządzając Departamentem Prawnym b2b.

Od wielu lat świadczy pomoc prawną podmiotom gospodarczym, specjalizując się w dziedzinie gospodarczego, prawa zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem sporów gospodarczych. Z pasją podchodzi do spraw rodzinnych.

Jako trener z zakresu tematyki prawnej przeprowadziła wiele szkoleń z dziedziny aspektów prawnych, w tym windykacji należności, procedury cywilnej, postępowania egzekucyjnego.
Będąc mediatorem i członkiem Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu w swojej praktyce prawniczej z pasją propaguje ideę mediacji jako sposób alternatywnego i koncyliacyjnego rozwiązywania sporów.

Założycielka i redaktor naczelny, pierwszego w Polsce portalu prawnego dedykowanego kobietom: www.prawokobiet.pl, któremu przyświeca misja motywowania kobiet do zadawania pytań trudnych, do dociekania rozwiązań, do wspierania się specjalistyczną wiedzą prawną. Projekt ma na celu budować świadomość prawną Polek, dawać im przekonanie, że mogą więcej i powinny zawalczyć o swoje prawa. W ramach projektu realizowane są co miesiąc bezpłatne konsultacje prawne dla kobiet, została zorganizowana grupa wsparcia dla kobiet oraz są organizowane różne akcje i wydarzenia mające na celu wzmacniać kobiety, w tym kampania TAK! Jestem SuperWoman.