Katarzyna Maik-Bełza

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, absolwentka Studiów Podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku „Akademia Spółek” oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku „Mediacje w Biznesie”. Słuchaczka wielu kursów i szkoleń specjalistycznych m.in. z zakresu prawa handlowego, prawa rynku nieruchomości, procesu cywilnego, a także alternatywnych metod rozwiązywania sporów (Alternative Dispute Resolution – ADR).

Paulina Sosnowicz

O mnie

W ramach prowadzonej praktyki specjalizuje się w prawie korporacyjnym, fuzjach, przejęciach, procesach cywilnych i inwestycyjnych. Portfel prowadzonej przez nią Kancelarii stanowią głównie Klienci instytucjonalni, którym doradza w prowadzeniu bieżącej działalności (tu zwłaszcza w zakresie rozwiązań z obszarów prawa handlowego, prawa przewozowego, prawa konsumenckiego, prawa turystycznego, prawa autorskiego i rynku e-commerce), a także w budowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań inicjowanych potrzebami rozwoju. Brała udział zarówno w procesach restrukturyzacji, jak i przekształceń podmiotów prywatnych oraz publicznych. 

W obszarze jej aktywności zawodowej znajduje się także działalność dydaktyczna. Na tym polu od blisko 10 lat stale związana z m.in. Dolnośląskim Stowarzyszeniem Przewoźników Międzynarodowych, na którego zlecenie prowadzi w ramach kursów kompetencyjnych wykłady z zakresu prawa cywilnego, handlowego i przewozowego. 

Przez wiele lat była stałym ekspertem współpracującym z portalem finansowym Bankier.pl w obszarach zagadnień prawnych związanych z rynkiem nieruchomości i procesem inwestycyjnym oraz patronem merytorycznym Konferencji Naukowych dotyczących rynku nieruchomości organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. W 2012 r. podjęła współpracę z Firmą Szkoleniowo – Usługową dr Aleksandra Binsztoka „Binsztok i Partnerzy”, w ramach której to współpracy jako wykładowca uczestniczyła m.in. w organizacji Konferencji Szkoleniowej Służb Kontroli i Audytu dla Spółki KGHM Polska Miedź S.A. W ramach budowania świadomości społeczeństwa o roli radcy prawnego była m.in. wieloletnim ekspertem „Telewizyjnego Klubu Seniora”, w ramach którego prostym językiem opowiadała seniorom o najistotniejszych dla nich zagadnieniach prawnych. Prywatnie – szczęśliwa mama, miłośniczka książek i rodzinnych weekendów spędzanych daleko od miasta.