Paweł Artymionek

Właściciel i założyciel kancelarii radców prawnych Optima Legal Consulting z siedzibą we Wrocławiu, która jest liderem w skali całego kraju w prowadzeniu spraw z zakresu kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego, szeroko rozumianego prawa bankowego oraz zarządzania i obrotem spółkami prawa handlowego.

Paulina Sosnowicz

O mnie


Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w 2010 r. ukończył studia magisterskie z zakresu Prawa oraz rok później studia magisterskie z zakresu Administracji.

Jako radca prawny pracuje od 2014 r., swoją wiedzę od samego początku wykorzystuje w zakresie zarządzania firmą oraz zdobywania doświadczenia biznesowego.

Jako pasjonat Postępowania Administracyjnego, w roku 2010, zdobywając stypendium unijne dla najlepszych doktorantów, rozpoczął na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Nauk Administracyjnych w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego studia doktoranckie pod kierunkiem prof. Barbary Adamiak. Pełniąc obowiązki doktoranta na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadził zajęcia i wykłady dla studentów z zakresu administracji i postępowania administracyjnego na uczelniach prywatnych oraz Uniwersytecie Wrocławskim.

Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny postępowania administracyjnego, sądowoadministracyjnego, bankowego i korporacyjnego.

Współpracuje z kilkoma firmami szkoleniowymi w Polsce, prowadząc szkolenia o tematyce prawnej, dodatkowo prowadzi liczne szkolenia w urzędach administracji publicznej z zakresu prawa podatkowego, postępowania administracyjnego i podatkowego.

W latach 2014-2017 był członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, gdzie zdobył bogate doświadczenie z zakresu spraw będących we właściwościach samorządowych organów administracyjnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz wspierając szerzenie wiedzy i świadomości z zakresu prawa i administracji założył Fundację Prolegis.

Paweł Artymionek jest specjalistą z bardzo bogatym doświadczeniem w sprawach kredytów frankowych, aktualnie jego kancelaria prowadzi ponad 900 spraw tego typu i uzyskała kilkadziesiąt wyroków pozytywnych, w ostatnim czasie był współorganizatorem i prelegentem na Konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim poświęconej tejże tematyce.

Specjalista w zakresie obsługi jednostek medycznych, w tym największych szpitali i przychodni w województwie dolnośląskim.

Paulina Sosnowicz

Pasja

Kocha góry, te wysokie i nieco niższe. Marzy o alpejskich ferratach. Obecnie Członek Sekcji Górskiej OIRP.
Znawca dobrego wina i jedzenia. Jak sam Salvador Dali, uważa, że „można nie jeść w ogóle, ale nie można jeść źle”.
Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki urwisów.
Uwielbia podróże, rodzinne wyprawy, kajakarstwo i wyczynową jazdę na rowerze.
Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, ubóstwia awangardowy jazz, blues i koncerty.