Piotr Krupa

Prezes zarządu KRUK S.A., firmy, która jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej.

Paulina Sosnowicz

O kandydacie

Piotr Krupa jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończył aplikację sądową i radcowską. Jako radca prawny od początku wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w biznesie.

Jego firma była na początku działalnością dwóch kolegów po studiach, a dziś jest międzynarodową grupą zatrudniającą ponad 3000 osób na takich rynkach jak: Polska, Rumunia, Czechy, Słowacja, Niemcy, Hiszpania czy Włochy.

Do Grupy KRUK należy m.in. KRUK S.A., ale też ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i Wonga.

Od 2011 roku KRUK jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

KRUK jako pierwszy wprowadził strategię prougodową, pozwalającą osobom zadłużonym zawierać ugody i rozkładać dług na raty.

Piotr Krupa został uznany Przedsiębiorcą Roku 2017, a KRUK S.A. – Giełdową Spółką Roku 2014.

Jesteśmy pod wrażeniem licznych aktywności, które Piotr podejmuje poza zarządzaniem KRUK S.A.

Czy wiecie, że Piotr Krupa:
jest producentem filmu dokumentalnego „Klątwa obfitości” w reżyserii Ewy Ewart? Dokument opowiada o konflikcie interesów ekonomiczno-ekologicznych na przykładzie rezerwatu Yasuni, w którym odkryto złoża ropy naftowej.

Uważa, że wystarczy, żeby każda osoba decyzyjna, np. prezes dużej firmy wprowadził chociaż jedną zmianę w sposobie funkcjonowania swojej organizacji, by można było dostrzec pozytywne zmiany dla środowiska.

Kolekcjonuje sztukę współczesną, bo uważa, że to prawdziwa kapsuła czasu. Dzięki niej można stworzyć zapis tego, jacy byliśmy jako ludzie i co było najważniejsze.
Planuje otworzyć galerię sztuki współczesnej na wrocławskim Rynku.

Wraz z żoną powołał Fundację Krupa Gallery, wspierającą młodych artystów.

Prowadzi program Art Partner, dzięki któremu prace młodych artystów trafiają do przestrzeni biurowych.

Jest inicjatorem powstania Fundacji ZOBACZ MNIE, która wspiera dzieci w walce z przeciwnościami losu, pomagamy chorym i rozwija talenty.

Stawia sobie ambitne cele nie tylko w biznesie: przebiegł aż 16 maratonów w różnych miejscach na świecie i ma na koncie 6 ukończonych triatlonów Ironman.

Jest przewodniczącym Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.